Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Şans Blokları Minecraft
#1
Şanslı blok modu, Minecraft için heyecan verici ve potansiyel olarak yıkıcı bir eklentidir. Her tarafında bir Soru işareti bulunan ve bir kez kırıldığında iyi veya kötü bir şey veya hatta tamamen nötr bir şey üretme şansı olan altın bir blok, spesifik olması gereken şanslı blok ekler. Bloklar, 8 altın külçe ile bir damlalığın çevrelenmesiyle üretilebilir. Her bloğun şansı -80 ile +80 arasında değişebilir. Şanssız bloklar, 0 şansın altındaki herhangi bir şeydir ve şanslı bloklar, 0'ın üzerindeki herhangi bir şeydir. Modun eğlencesi, bloğu kırma ve ya kraliyet ailesi gibi ödüllendirilme ya da tamamen unutulmaya yüz tutmaktır.

Bloklar ayrıca dünyanızda rastgele ortaya çıkabilir. Şans nadirdir ancak bazen bloğun ne kadar şanslı veya şanssız olabileceğini gösteren yapılarda doğarlar.Şanslı olduğunuzda, bloğun, elemek için bazı zehirli öğeler içerebilecek veya içermeyebilecek bir sürü yiyecek ve tatlı gibi harika ve/veya nadir öğeler üretme şansı vardır. Zırhlı yepyeni bir atla bile şansınız yaver gidebilir. Bu, özellikle zaten şanssız bir blokla karşılaştıysanız ve yeni bir blok açma riskine girmeden önce hızlı bir kaçışa ihtiyacınız varsa çok kullanışlı olabilir! Ayrıca, 0 şans bloğu açma olasılığı da çok yüksektir ve sonunda tek bir sünger elde edersiniz.

Yine de bunun merakınızı gidermesine izin vermeyin, çünkü her bloktan çıkabilecek pek çok değişken vardır. Tepesinde bir köylü olan bu uzun domuz yığını gibi komik ve tuhaf sonuçlar var! Madalyonun diğer yüzü size veya yakındaki yapılara çok zarar verebilir, bu yüzden her zaman hazırlıklı olun. Doğrudan başınızın üzerindeki lav bloğundan kaçmak için sadece saniyeler içinde demir bir kafeste mahsur kalabilirsiniz.

[Resim: LPic6418263ca49cc1055576282.png]

Şanssız bloklar ayrıca zırhlı zombiler gibi bazı ölümcül düşmanlar veya hatta inanılmaz derecede güçlü, uçan, ölümsüz, atlılar gibi sizi hemen gerçekten sevmezler. Kendinizi silahlandırarak herhangi bir şanslı bloğu kırmadan önce çok hazırlıklı olmak isteyeceğiniz yer burasıdır ve her ihtimale karşı iyi bir zırh seti giydiğinizden emin olabilirsiniz. Süper şanslı bloklar, onları kırdıktan sonra bahşedilen iyi veya kötü şansta da değişebilen şanslı iksirleri düşürebilir. Ani bir yangınla karşılaşabilirsiniz.Veya size bir avuç kurabiye ve şeker verilebilir!

Ve hatta aynı anda birkaç harika iksir serpilme olasılığı bile! Bu, blok kırıldıktan sonra sizi anında vuracaktır, böylece güçlendirmeler hemen uygulanır, ancak bunlar aynı zamanda şanssız da olabileceğinden, birçok negatif iksirin de aynı anda etkili olma şansı vardır. Bloklar ayrıca, hasar miktarı açısından esasen normal olan şanslı kılıçları ve yayları da düşürebilir, ancak düşmanlarınıza ekstra sağlık veya negatif iksirler gibi şanslı vuruşlar yapma şansları vardır. Yaylar, TNT veya göktaşlarını bile ateşleyebilir!

Bu modun genel amacı, altın külçelerine yeni bir kullanım kazandırmaktır. Kendinizi her zaman altınla dolu buluyorsanız, ancak onu hiç kullanmıyorsanız, bu mod tam size göre. Artık genellikle zayıf olan bu metali Şanslı Bloklara dönüştürebilir ve neyin çıkacağına kaderin karar vermesine izin verebilirsiniz. Çok oyunculu sunucular için veya oyun haritaları yapmak için de güzel bir moddur, ancak blokların ne kadar rastgele davrandığı göz önüne alındığında, normal haritanız için tehlikeli bir mod olabilir. En sevdiğiniz dünyada istenmeyen hasara yol açma riskiniz olmaması için haritanızı yedeklemeniz veya bu mod için özel olarak bir tane oluşturmanız önerilir.

Minecraft İçin En İyi 5 Şanş Block Sunucusu
1.Numaralı Mor Hapishane - IP: PURPLEPRISON.ORG

[Resim: LPic64182618a1e8f399748507.jpg]

Purple Prison, en popüler Minecraft cezaevi sunucularından biridir. Sunucu ayrıca, birçok hapishane madeninde doğal olarak rastgele ortaya çıkan Lucky Block'a da sahiptir. Sunucudaki Şanslı Bloklar, onları keşfeden oyunculara güçlü ödüller verme şansına sahiptir. Bu ödüllerden bazıları şunlardır: sandık anahtarları, nadir zırh ve oyun içi para.

Purple Prison, bu blokların yanı sıra oyuncular için en heyecan verici madencilik deneyimini yaratmak için yola çıkıyor. Bu, madencilik için jeton ödülleri, patlayıcı kazmalar ve mayınlı her 1000 blokta verilen rastgele ödüller gibi özel özelliklerle yapılır.

2. BlocksMC - IP:blocksmc.com

[Resim: LPic641825fe15aad1024255084.jpg]

BlocksMC, büyük bir Minecraft ağıdır ve "şanslı blok savaşları" adlı bir oyun modu sunar. Bu oyun modunda oyuncular, harita boyunca Şanslı blokların oldukça yaygın olduğu SkyWars tipi bir oyun modunu oynayabilirler.

Bu Şanslı Blok bulunduğunda, oyunculara benzersiz yetenekler vererek, canavarlar yaratarak, tüm oyunculara eşyalar vererek ve çok daha fazlasını yaparak oyunun gidişatını büyük ölçüde değiştirebilir.

3. Hazine Adası - IP: tinetwork.com

[Resim: LPic641825e9170e32036918912.jpg]

Treasure Island, hayatta kalma, fantezi, skyblock ve yaratıcı gibi birkaç farklı oyun modu sunan bir Minecraft sunucusudur. Sunucu kesinlikle Minecraft sürüm 1.16'dır, yani oyuncuların bağlanmak için bu sürüme kendilerinin geçmesi gerekecektir. Özellikle fantezi oyun modu, şanslı blokları oynamakla ilgilenenlerin ana hazine adası sunucusuna bağlandıktan sonra katılması gereken moddur tabii ki.

Harika ve benzersiz fantezi oyun modu, oyuncuların bir fantezi krallığı haritasında bulabilecekleri şanslı blokların uygulanmasını içerir. Bu Şanslı Blokların içinde, zararlı büyülerden güçlü efsanevi zırhlara kadar çeşitli ödüller içeren sihirli ganimetler bulunabilir.

4. Şanslı Skyblock - IP: play.luckysb.org

[Resim: LPic641825ce26a32741570177.jpg]

Lucky Skyblock, yalnızca Lucky Blocks konsepti göz önünde bulundurularak oluşturulmuş bir Minecraft skyblock sunucusudur. Bu, diğer tüm oyun ve mekaniğin bir şekilde Şanslı bloklar etrafında döndüğü anlamına gelir. Böyle bir sunucudan bekleneceği gibi, şanslı blokları toplamak için ödül aralığı son derece geniştir. Bahsedilen ödüller, bir skyblock genel skyblock ayarı içindeki oyuncuları etkileyebilecek birçok hile ve ikramı içerir.

Bu sunucuyla ilgili harika bir şey, oyuncuların Şanslı Bloklarını sunucunun kurduğu oyun içi oyuncu mağazası sistemi aracılığıyla başkalarıyla değiştirebilmesidir. Bu, nihayetinde oyunculara, herhangi bir uğursuz Blok açma riskini almak veya bunun yerine hızlı bir garantili kar için onları teslim etmek isteyip istemedikleri konusunda bir seçenek sunar.

5. Cubecraft - IP: play.cubecraft.net

[Resim: LPic641825a5e0d971983755648.jpg]

Topluluğun Cubecraft ağı olarak devasa Minecraft sunucusu, yakın zamanda Lucky Blocks mekaniğinin yoğun bir şekilde uygulanmasını içeren kendi skyblock tarzı oyun modunu geliştirdi. Özellikle, oyun modu "Şanslı blok adalar" olarak adlandırılır. Beklenebileceği gibi, oyuncular kendi kişisel skyblock adalarında kullanmak için Şanslı bloklar alabilirler.

Diğer birçok sunucunun aksine, Cubecraft oyuncuların kötü şans mekaniğini kapatmasına izin vermeye karar verdi. Bu, "kutsanmış mod" adı verilen bir şeyin etkinleştirilmesiyle yapılır. Bu modda, bir oyuncunun zararlı bir şey yapma şansı olmadığını düşündüğü Lucky Block, sunucuyu Lucky Block'un konseptine daha az aşina olan oyuncular için mükemmel bir seçim haline getirir.
TG Angel
Bul
Cevapla
  


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi