Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Minecraft Zayıflık İksiri Yapımı
#1
Minecraft'ın iksir koleksiyonu hem olumsuz hem de olumlu etkilerle birlikte gelir. Bazıları size süper güç verebilirken bazıları size zarar verebilir. Bugün olumsuz etkisi olan bir iksire odaklanacağız ve Minecraft'ta Zayıflık İksiri yapmayı öğreneceğiz. Hem Minecraft Java hem de Bedrock sürümlerinde yapılması en kolay iksirlerden biridir . Hatta bu iksirleri en son Minecraft 1.18 güncellemesinde sorunsuz bir şekilde hazırlayabilirsiniz . Oyuncular bunu genellikle oyunda düşmanlara atabileceğiniz bir sıçrama iksiri olarak kullanırlar.

Minecraft'ta Zayıflık İksiri Yap
Diğer tüm Minecraft iksirleri gibi, bu iksir de oyunculara ve çetelere yalnızca geçici etkiler verir. Yanlışlıkla içerseniz, bir kova inek sütü içmek sizi normale döndürür.

Minecraft'ta Zayıflık İksiri Nedir?
Adından da anlaşılacağı gibi Zayıflık İksiri, karakteri veya onu kullanan mafyayı zayıflatır. Zayıflık olarak, orijinal değerinin 0,5'i kadar azaltılan saldırı gücünü ifade eder . Minecraft'ın diğer tüm iksirlerinde önemli bir bileşen olan ağ siğillerini kullanmadan hazırlayabileceğiniz tek iksirdir.

Zayıflık İksirinin yalnızca yakın dövüş saldırılarını etkilediğini ve silahların yine de normal hasarlarını verdiğini unutmayın. Süreye gelince, iksir genellikle 1 dakika 30 saniye sürer . Ancak içine Redstone Dust ekleyerek süresini uzatabilirsiniz.

Zayıflık İksiri Tarifi Yapmak İçin Gerekli Malzemeler
Zayıflık İksiri, bu sandbox oyununda hazırlaması en kolay iksirlerden biridir. Sadece bu kolay elde edilen bileşenleri gerektirir:
  • Fermente Örümcek Gözü
  • Alev Tozu
  • Su şişesi
  • Demleme standı

Bu öğelerin her biri bazı oyunculara yeni gelebilir, ancak bunlar yalnızca temel seviye bira öğeleridir. Çeşitli iksir tariflerinde yaygındırlar. Bu nedenle, her bir öğeyi nasıl elde edebileceğimizi dikkatlice anladığınızdan emin olun.

Minecraft'ta Zayıflık İksiri İçin Öğeler Nasıl Elde Edilir
İksirimizi yapmak için gerekli olan her bir öğeyi nasıl elde edebileceğinizi açıklayacağız. Eşyalara zaten aşina iseniz, bu kısmı atlamaktan çekinmeyin ve Zayıflık İksirini yapmak için adım adım işleme geçin.

Demleme standı

[Resim: vI3gI.jpg]

Oyunda herhangi bir iksiri yapmak, yükseltmek ve uzatmak için bir demleme standına ihtiyacınız olacak. Belirli bir sonuç elde etmek için öğeleri birleştirdiğiniz Minecraft'taki Crafting tablosuna benzer şekilde çalışır. Bu temel öğeye başlamanıza yardımcı olmak için Minecraft'ta Bira Fabrikası Tezgahının nasıl yapılacağına dair özel bir kılavuzumuz var. İçindeki temel işçilik malzemeleri 3 parke taşı bloğu ve bir alev çubuğudur . Zayıflık İksirimizin açılış versiyonunu yaparken de buna ihtiyacımız olacak.

Alev Tozu

[Resim: vIgxb.jpg]

İksirimizin özünde, alev tozu, demleme standımıza güç sağlamak için ihtiyacımız olan yakıttır . Bunu elde etmek için, üretim masasına yanan çubuklar yerleştirmeniz gerekecek. Otomatik olarak alev tozuna dönüşecektir. Alev çubuklarını elde etmek için Minecraft'ta Nether boyutuna seyahat etmek için bir Nether Portalı yapmayı bilmelisiniz . Burada, alev çubukları elde etmek için alevleri bulmanız, savaşmanız ve öldürmeniz gerekecek.

Su şişesi

[Resim: vI8UZ.jpg]

Su şişesi yapmak için önce bir cam şişeye ihtiyacınız olacak. Bir kovaya benzer şekilde, cam şişenizi suyla doldurmak için suya sağ tıklayabilirsiniz. Ancak bir cam şişe yapmak için, bir fırında kumun ısıtılmasıyla elde edilebilecek 3 cam bloğa ihtiyacınız olacak . Cam bloklarınız olduğunda, bir cam şişe yapmak için aşağıdaki tarifi kullanmanız gerekecek.Bir Üretim masasında orta sıranın her iki yanına 2 cam blok yerleştirmeniz gerekir. Ardından, 3. cam bloğu, üretim alanının en alt sırasının orta hücresine yerleştirin. Her bir iksir için gerekli olduğundan, mümkün olduğu kadar çok cam şişe yapmayı deneyin.

Fermente Örümcek Gözü

[Resim: vIYR8.jpg]

Zayıflık İksiri yapmak için son ve anahtar öğemiz fermente edilmiş örümcek gözüdür. Bir Üretim masasında üretilebilir ancak 3 benzersiz malzemeye sahip olmanızı gerektirir. Adından da anlaşılacağı gibi asıl olan örümcek gözüdür. Örümcek gözü elde etmek için örümcekleri öldürebilirsin. O zaman kahverengi bir mantara ihtiyacınız olacak . Onu ağda, bataklıklarda, taygada ve çeşitli diğer biyomlarda büyürken bulabilirsiniz.

Son olarak, tarifi tamamlamak için şekere ihtiyacınız var. Üretim masasına şeker kamışı koyarak kolayca elde edebilirsiniz. Malzemelere sahip olduğunuzda, fermente edilmiş bir örümcek gözü elde etmek için bunları üretim masasında bir araya getirmeniz gerekir. Tarif şekilsizdir, bu nedenle malzemeleri üretim alanındaki herhangi bir hücreye koyabilirsiniz .

Minecraft'ta Zayıflık İksiri Nasıl Yapılır?
Elimizdeki tüm malzemelerle artık iksirimizi huzur içinde hazırlayabiliriz. Bunun için izlemeniz gereken adımlara bakalım.

1. Açmak için demleme standınız üzerinde sağ tıklayın veya ikincil işlem tuşunu kullanın. Ardından alev tozunu standın en soldaki hücresine yerleştirin . Otomatik olarak kendini yakacak ve standın güç kaynağına dönüşecektir.

[Resim: vIbn2.jpg]

2. Ardından cam şişeyi alttaki 3 hücreden birine yerleştirin . Tek bir malzeme ile 3 şişeye kadar iksir oluşturabilirsiniz. Bu nedenle, çıktıyı en üst düzeye çıkardığınızdan ve daha fazla şişe kullandığınızdan emin olun. Ayrıca, her şişenin suyla dolu olduğundan emin olun .

[Resim: vIoNx.jpg]

3. Son olarak Fermented Spider Eye'ı demleme standının üstündeki boş hücreye yerleştirin . Otomatik olarak seyreltmeye başlayacak ve iksiriniz birkaç saniye içinde hazır olacaktır.

[Resim: vIrok.jpg]

Minecraft'ta Zayıflık İksiri Nasıl Kullanılır?
Herhangi bir iksiri kullanmanın en kolay yolu onu içmektir. İksir şişesini tutarken sağ tıklayabilir veya ikincil işlem tuşunu kullanabilirsiniz. Bunu yaptığında karakterin onu içirecek ve iksirin etkisi anında etkinleşecektir. Ancak Zayıflık İksiri olumsuz bir iksir olduğundan, onu içmek en iyi seçenek değildir. Bunun yerine yapabileceğiniz şey, onu fırlatılabilir bir sıçrama iksirine dönüştürmek.
TG Angel
Bul
Cevapla
  


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Minecraft Yay Yapımı Tuğçe 0 179 29-03-2023, 09:33 AM
Son Yorum: Tuğçe
  Minecraft Yatak Yapımı Tuğçe 0 168 29-03-2023, 07:35 AM
Son Yorum: Tuğçe
  Minecraft Dekore Edilmiş Saksı Yapımı Tuğçe 0 166 24-03-2023, 09:51 AM
Son Yorum: Tuğçe
  Minecraft Uçak Yapımı Tuğçe 0 141 22-03-2023, 08:16 AM
Son Yorum: Tuğçe
  Minecraft Özel Tablo Yapımı Tuğçe 0 136 22-03-2023, 07:38 AM
Son Yorum: Tuğçe
  Minecraft Şömine Yapımı Tuğçe 0 153 20-03-2023, 08:55 AM
Son Yorum: Tuğçe
  Minecraft Ray Yapımı Tuğçe 0 197 10-03-2023, 09:02 AM
Son Yorum: Tuğçe
  Minecraft Örümcek Ağı Yapımı Tuğçe 0 227 10-03-2023, 07:48 AM
Son Yorum: Tuğçe
  Minecraft Örs Yapımı Tuğçe 0 163 08-03-2023, 07:30 AM
Son Yorum: Tuğçe
  Minecraft Olta Yapımı Tuğçe 0 198 07-03-2023, 06:43 AM
Son Yorum: Tuğçe

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi