Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Minecraft Yağmur Durdurma
#1
Minecraft'ta hava durumu, oyunun geliştirme döngüsünün çok erken bir döneminde, tam olarak neredeyse 12 yıl önce uygulandı. Eklenen ilk özel hava türü yağmur olsa da, kar yağışı ve gök gürültülü sağanak yağış gibi diğer birçok alternatifin de ilk kez sahneye çıkması uzun sürmedi.

Hilelerin etkinleştirildiği bir dünyada oyuncular, yağmuru kapatıp açmak da dahil olmak üzere hava durumu ayarlarını kendi özgür iradeleriyle değiştirmek için komutları kullanabilirler.

Minecraft'ta Yağmur Yağmasını Nasıl Durdurursunuz?
[Resim: LPic6423e487393961355888066.jpg]

1. Adım: Dünyada hileleri etkinleştirme

Minecraft Java Sürümü oyuncuları için:

Minecraft'ta hava durumunu komutlarla ayarlamak için oyuncuların öncelikle yaratıcı modda olduklarından veya dünyada veya oynadıkları Minecraft Sunucusunda hilelerin etkinleştirildiğinden emin olmaları gerekir.

Hileler zaten etkinse veya yaratıcı mod varsa, bu adım atlanabilir.

Minecraft Java Edition'ın en son sürümünde hileleri etkinleştirmek için oyuncuların 'LAN'a Aç'ı tıklamadan önce 'ESC' tuşuna basması yeterlidir. Daha sonra 'Hilelere İzin Ver' düğmesine basabilir ve 'LAN Dünyasını Başlat' düğmesine basabilirler.

Minecraft Bedrock Sürümü Oyuncuları için:

Minecraft'ın Bedrock Sürümündeki hileler, "Ayarlar" menüsüne gidip "Oyun" seçeneğine basarak ve "Hileler" ayarını "Etkin" olarak değiştirerek etkinleştirilebilir.

2. Adım: Hava durumu komutunu kullanma

Artık hileler etkinleştirildiğine göre, oyuncular temel "/weather" komutunu kullanarak yağış ve diğer hava durumu ayarlarını kendi beğenilerine göre ayarlayabilirler.

Yağmuru kapatmak için oyuncular /weather clear yazabilir. Yağmur yağmasını açmak için, oyuncular /hava durumu yağmuru yazabilir .

Yağışları daha şiddetli hale getirmek ve karışıma şimşek çakmaları eklemek için oyuncular ayrıca /weather thunder yazabilir.

Minecraft'ta Yağmur Kalıcı Olarak Nasıl Kapatılır
[Resim: LPic6423e4d48833b500985760.png]

Yağmur ayrıca Minecraft'ta kalıcı olarak kapatılabilir, bu da havanın sürekli olarak güneşli olacağı anlamına gelir.

Bunu yapmak isteyen oyuncular, yaratıcı modda olduklarından veya dünyalarında hilelerin etkinleştirildiğinden emin olmalıdır. Bunun nedeni, oyunda yağmuru kalıcı olarak kapatmak için bir komut kullanmaları gerekmesidir.

Minecraft'ta yağmuru kalıcı olarak kapatma komutu şudur: /gamerule doWeatherCycle false. Yağmuru tekrar açmak için oyuncuların şunu yazması yeterlidir: /gamerule doWeatherCycle false.
TG Angel
Bul
Cevapla
  


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi