Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Minecraft Realms
#1
Çoğu Minecraft oyuncusu gibiyseniz, çevrimiçi çok oyunculu sunucuları kullanmayı denemiş olmalısınız. Bazıları iyi, bazıları tuhaf ve çoğu düpedüz dolandırıcılık. Ancak geliştiriciler, oyuncuya daha güvenli, daha eğlenceli ve tonlarca özel özellikle yüklü bazı alternatif sunucular sağlamaya karar verdiler. Evet, Minecraft Realms'ten bahsediyoruz. Şimdi, bunların ne olduğunu, nasıl çalıştığını merak ediyorsanız ve Minecraft Realms'e erişmek için ödeme yapmanız gerekiyor mu? Bu ayrıntılı rehberde tüm sorularınızı cevaplayacağız.

Minecraft Realms: Açıklandı 
[Resim: LPic640c4452e068b1945558522.png]

Çevrimiçi çok oyunculu oyunlar dünyasında, Minecraft gerçekten türünün tek örneğidir. Ve Minecraft Realms bu deneyimi yalnızca bir sonraki seviyeye taşıyor. Realms'i hem Minecraft Java hem de Bedrock sürümlerinde kullanabildiğiniz için , bu sunucularda hiçbir oyuncu eksik olmamalıdır. Yine de, çevrimdışı oyunlarda daha fazla heyecan istiyorsanız, Minecraft'ta modları kullanmak için Forge'u yüklemek her zaman bir seçenektir.

Minecraft Realms Nedir?
Minecraft Realms, Mojang ve Microsoft tarafından sağlanan özel sunuculardır . Geliştirici, oyuncuların bir bölge sunucusuna abone olmalarına ve tüm Minecraft platformlarında 10 oyuncuya kadar güvenli bir şekilde oynamalarına izin verir. Evet, sunucular çapraz oyunu destekleyerek farklı platformlardaki ve cihazlardaki oyuncuların birlikte oynamasına izin verir. Bu, aynı sürümü kullandığınız sürece geçerlidir: Java veya Bedrock. Dolayısıyla, bölge sunucularıyla bile Minecraft'ın iki sürümü birlikte çalışabilirliği desteklemiyor.

[Resim: LPic640c442a48df02109129629.png]

Ancak çapraz uyumluluk da çevrimdışı bir sorundur. Çevrimiçi sunucular olarak, Realm sunucuları son derece özelleştirilebilir ve birçok yaratıcı şekilde kullanılabilir. Onlarla ilgili en iyi şey, işin çoğunu yapmak zorunda olmamanızdır. Geleneksel sunucuların aksine, dünya sunucusu dünyasını sıfırdan oluşturmanız ve tasarlamanız gerekmez. Minecraft'ın kendisi , Realms'iniz için alabileceğiniz birçok önceden hazırlanmış tema sunar.

Minecraft Bedrock Edition'da Minecraft Realms
Nadiren, Minecraft Bedrock sürümü burada daha iyi bir anlaşma elde eder. Realms for Minecraft Bedrock sürümü oldukça özeldir. Realms Plus hizmetine abone olursanız, her ay yeni içerik alan 150'den fazla özel pazar yeri tema paketi alırsınız. Realm ve Realm Plus arasındaki farkları daha sonra tartışacağız.

Sunucunuzda yalnızca 3 kişiyle oynamak istiyorsanız, ana kaya sürümü ayrıca önemli ölçüde daha ucuz bir plan alır. Bu seçenek, özel aylık içeriği içermez ancak yine de Realm Plus planı kadar güvenilirdir. Bunun ötesinde Bedrock'taki Minecraft Realms, sunucuyu tamamen özelleştirmek için sınırlı topluluk tabanlı içeriği de destekler. Başka hiçbir şey size uymuyorsa, RTX hala Minecraft Bedrock'a özeldir ve hatta Realms üzerinde çalışır.

Minecraft Java Edition'da Minecraft Realms
Minecraft Java Sürümü, resmi bir pazar yerinin bulunmaması nedeniyle Realms Plus ile normal abonelik arasında bir seçim sunmaz. Yine de, Java Minecraft Realms için hala bazı özel avantajlar var. Topluluk tabanlı kreasyonlar, modlar ve tonlarca üçüncü taraf geliştirici desteği, Java Minecraft'ı kişiselleştirmeyi bir sonraki seviyeye taşımak için mükemmel bir yer haline getiriyor. Java Realms'in planlarını ve detaylarını burada görebilirsiniz .

Bedrock krallıkları yalnızca Minecraft geliştiricilerinin sağladığı eklentilerle sınırlıyken, Minecraft Realms'i Java sürümünde tamamen modlamakta özgürsünüz. Java alemlerinin tek büyük dezavantajı çapraz oyundur. Yalnızca Java sürümünü kullanan Linux, Windows ve macOS oynatıcılarla oynayabilirsiniz. Yukarıda belirtildiği gibi Bedrock oyuncularıyla oynayamazsınız. Grafiklere gelince, Bedrock sürümünde RTX tarafından etkinleştirilen yüksek kaliteli grafiklerle rekabet etmek için Minecraft Java'ya her zaman Optifine yükleyebilirsiniz .

Minecraft Realms: Paketler ve Fiyatlandırma
Artık Diyarların ne olduğunu ve onlardan neler bekleyebileceğinizi ele aldığımıza göre, maliyetleri tartışmanın zamanı geldi. Mojang'ın kendisi, düzenli çalışma gerektiren Realm sunucularının bakımını ve barındırılmasını üstleniyor. Bunu akılda tutarak Minecraft, Realm sunucuları için bir abonelik modeli sunar . Abonelikten istediğiniz zaman vazgeçebilirsiniz.

[Resim: LPic640c4404d76a8240033905.png]

Bahsedildiği gibi Minecraft dünyanızı bir Diyar olarak açık tutmak için aylık bir ücret ödersiniz. Ancak, Realms aboneliğinin her biri kendi avantajlarına sahip üç versiyonu vardır:

Realms (Bedrock Edition) = aylık 3,99$/£3,29
Bedrock Sürümü için temel Minecraft Realms'in aylık maliyeti 3,99$/3,29$'dır ve özel çevrimiçi dünyanıza erişim kazanmak için iki oyuncuyu daha davet etmenize olanak tanır. Bu abonelik ayrıca Minecraft Marketplace'i destekler, üç Dünya Yuvası içerir, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği destekler ve Bedrock cihazlarında çapraz oynatmaya sahiptir.

Realms Plus (Bedrock Sürümü) = $7,99/£6,69 aylık
Minecraft Realms Plus, Realms'in geliştirilmiş sürümüdür ve söz konusu aboneliğin tüm avantajlarının yanı sıra aylık Minecraft Marketplace içeriği ve 150'den fazla Marketplace paketine erişim içerir. Diğer büyük avantaj, 10 adede kadar başka oyuncuyu Diyarınıza katılmaya davet edebilmenizdir. Daha önce Realms'e kaydolmadıysanız, bir Minecraft Realms Plus aboneliği başlattığınızda 30 günlük ücretsiz deneme alırsınız .

Realms (Java Sürümü) = ayda 7,99 ABD doları/6,69 sterlin
Tek Java Sürümü seçeneğinin maliyeti Realms Plus ile aynıdır, ancak çok daha azını sunar. Yine de en fazla 10 Java Sürümü arkadaşınızı özel Realm sunucunuza katılmaya, bu sunucuya 7/24 erişime ve üç Dünya Yuvasına davet edebilirsiniz, ancak Java Sürümü Minecraft Marketplace'i desteklemez. Bu, pazardan hiçbir şey satın alamayacağınız veya kullanamayacağınız ve aylık güncellemelere ve 150'den fazla içerik paketine erişemeyeceğiniz anlamına gelir. Bunun yerine Java Edition Realms, topluluk tarafından oluşturulmuş ücretsiz içerik alır.

Unutmayın, bu abonelik katmanlarından herhangi biri için, bundan pek yararlanmadığınızı düşünüyorsanız, her zaman daha sonra iptal etme seçeneği vardır. Aboneliğinizi iptal ettikten sonra, Realm dünyalarınızı kalıcı olarak silinmeden önce indirmek için 18 ayınız var. Minecraft Realms'e tekrar kaydolursanız, yeni dünyanızı önceki Realm dünyanızdan birinin indirilen yedeğiyle değiştirebilirsiniz - daha fazlası aşağıda.

10 oyunculu Realms Plus aboneliğini seçtiyseniz, aylık güncellemelere dikkat etmelisiniz. Sürekli olarak yeni haritalar, karakter görünümleri ve mini oyunlar ekleniyor ve bunlar Realms Plus ile ücretsiz olarak sunuldukları için, en azından sunulanlara bakmamak aptalca görünüyor.

Bir Xbox Game Pass veya PC Game Pass aboneliğiniz varsa , Minecraft'ı ek ücret ödemeden oynayabileceğinizi, ancak yine de Realms için ödeme yapmanız gerektiğini belirtmekte fayda var. Ayrıca Minecraft'ı oyunun sınırlı bir tarayıcı tabanlı sürümünde ücretsiz olarak oynayabilirsiniz .

Minecraft Realms Nasıl Kurulur?
[Resim: LPic640c43cd5be2e2089313672.png]

Sıfırdan başlamak ve Realms'ta yeni bir dünya yaratmak istiyorsanız, devam edin ve eklemek istediğiniz diğer seçeneklerle birlikte zorluk, mod (Hayatta Kalma, Yaratıcı) ile dünyayı istediğiniz gibi kurmaya başlayın. Ayarlarınızdan memnun kaldığınızda, 'Realms Sunucusunda Oluştur' düğmesini seçin. Daha sonra size 10 kişilik bir Bölge veya 2 kişilik bir Bölge seçeneği sunulur. Şartlar ve Koşulları kabul ettikten ve işlemi tamamladıktan sonra, yeni Diyarınıza ve 10 oyunculu seçeneği seçtiyseniz Pazar yeri ürünlerine hemen erişebileceksiniz.

[Resim: LPic640c43b002e811631274021.png]

Mevcut Bölge dünya ayarınızı değiştirmek isterseniz, oyun ayarı menüsünü getirmek için Bölge adının yanındaki 'Düzenle' düğmesine tıklayabilirsiniz. Oradan oyun modu, zorluk gibi ayarlamalar yapabilir, dünyanın adını değiştirebilir veya hileler ekleyebilirsiniz. Ayrıca herhangi bir Minecraft Realms aboneliğinin parçası olarak üç Dünya Yuvası alırsınız, yani sadece bir dünyayla da sınırlı kalmazsınız.

Arkadaşlarınızı Minecraft Realms'inize Nasıl Davet Edebilirsiniz?
İyi haber şu ki, Diyarınıza davet etmek istediğiniz arkadaşlarınızın size katılmak için kendi Minecraft Realms aboneliklerine ihtiyaçları yok. Arkadaşlarınızı Diyarınıza davet etmek için, Diyar dünyanızın yanındaki Düzenle düğmesini tıklayın, ardından 'Üyeler'i seçin. Burada diğer oyuncuları davet edebilecek ve halihazırda bölgeye erişimi olan oyuncuları yönetebileceksiniz. Karşılama süresinden fazla kalan veya bu sayfada da bir süredir aktif olmayan oyuncuları 'davetiyeyi kaldırabilirsiniz'.

[Resim: LPic640c4393ab3c5752044592.png]

Görünüşe göre gönderebileceğiniz davetlerin sayısı neredeyse sınırsız, ancak Realm'inizde aynı anda oynayabilecek kişiler abonelik türünüzle sınırlı olacak.

Minecraft Realms'te Dünyanızı Nasıl Yedekler Veya Değiştirirsiniz?
Minecraft Realms'i kullanırken aynı Dünya'ya bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Tamamen yeni bir Dünya başlatmak istiyorsanız veya mevcut olanı bir başkasıyla değiştirmek istiyorsanız, bunu da yapabilirsiniz. Ancak bunu yapmadan önce mevcut Dünyanızı yedeklemek isteyebilirsiniz, aksi takdirde üzerinde yaptığınız tüm ilerlemeleri kaybedersiniz.

[Resim: LPic640c437098d7f750850250.png]

Minecraft Realms'teki mevcut Dünyanızı yedeklemek için Realm dünyanızın yanındaki "Düzenle" düğmesini tıklayın ve "Dünyayı İndir"i seçin. Bu, Dünyayı cihazınıza kaydedecek ve yerel olarak oynayabilecek veya fikrinizi değiştirirseniz daha sonra yeniden yükleyebileceksiniz.

Minecraft Realms'teki mevcut Dünyanızı değiştirmek için Realm dünyanızın yanındaki 'Düzenle'yi tekrar tıklayın ve 'Dünyayı Değiştir'i seçin. Ardından, değiştirebileceğiniz mevcut dünyaların bir listesi sunulmadan önce bu eylemi onaylamanız istenecektir. Seçildikten sonra, yeni dünya yüklenecek ve gitmeye hazır olacaksınız.
TG Angel
Bul
Cevapla
  


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi