Konuyu Oyla:
 • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Minecraft Nasıl Oynanır
#1
Minecraft, oyuncuların bir şeyler kazabileceği, madencilik yapabileceği, inşa edebileceği, zanaat yapabileceği ve büyüleyebileceği sanal bir açık dünya video oyunudur . Oyun tipik olarak bir "korumalı alan oyunu" olarak tanımlanır çünkü oyuncular kendi dünyalarını yaratabilir ve olasılıkların gerçekten sınırsız olduğu deneyimler yaşayabilirler.
Normal video oyunlarından farklı olarak Minecraft, oyunun kontrolünü elinizde tutmanıza izin verir ve hatta oyuncuların moderatör olarak hareket etmelerine ve doğrudan oyuna kendi kodlamalarını/ modlarını oluşturmalarına izin veren seçeneklere sahiptir!

Başlarken
Minecraft'a başlamak çok kolaydır. Öncelikle oyunu satın alıp yüklemeniz gerekiyor. Yükleme tamamlandıktan sonra, Minecraft ana sayfasından indirdiğiniz başlatıcıyı çalıştırarak oyunu başlatmanız yeterlidir ; bu, size tarayıcınızdan oynama seçeneği de sunar. Şimdi giriş yapma, ana menüde gezinme ve oyun türünüzü seçme zamanı.

[Resim: QGPBeh.jpeg]

Oturum Açma Ve Ana Menü
Başlatıcı, oyun güncellemelerini ve bağlantılarını görüntüleyen Haberler ekranını açar. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi sağ alt köşeye girin ve ana menüye devam etmek için Oturum Aç'ı tıklayın.

Bu liste, ana menüdeki düğmeleri tıklattıktan sonra neler yapabileceğinizi açıklar:
 • SinglePlayer: Temel bir oyunu başlatın veya devam ettirin. Bu makalenin geri kalan kısmı, SinglePlayer modunda oyun başlatma seçeneklerini kapsar.
 • MultiPlayer: Çevrimiçi olarak diğer oyunculara katılın.
 • Diller: Minecraft'ta metnin dilini değiştirin. Küre içeren bir konuşma balonunu gösteren, Seçenekler düğmesinin hemen solundaki küçük düğmeyi kullanın.
 • Seçenekler: Ses, grafik, fare kontrolleri, zorluk seviyeleri ve genel ayarlar gibi oyun seçeneklerini yönetin.
 • Oyundan Çık: Tarayıcı İçi modunda değilseniz pencereyi kapatın.

İlk Oyununuzu Single Player Modunda Başlatma
[Resim: QGPGa8.jpeg]

İlk oyununuzu SinglePlayer modunda başlatmak için şu adımları izleyin:
 • Tüm dünyaların bir listesini görüntülemek için SinglePlayer düğmesine tıklayın. Minecraft'a yeni başlıyorsanız, bu liste boş olmalıdır.
 • Yeni bir oyuna başlamak için Yeni Dünya Oluştur düğmesine tıklayın. Yeni Dünya Yarat sayfası görünür.
 • Dünya Adı metin kutusuna istediğiniz adı yazın ve ekranın altındaki Yeni Dünya Oluştur düğmesini tıklayın.

Hileleri açmak için Daha Fazla Dünya Seçeneği düğmesini tıklayın ve ardından hileleri açmak veya kapatmak için Hilelere İzin Ver düğmesini tıklayın. Oyun hilelerini açmak, oynadıkça zorluk seviyesini artırır veya azaltır ve Yaratıcı mod ile Macera modu arasında geçiş yapar. Hileler, yeni başladığınızda size dünya üzerinde daha fazla kontrol sağlar. Dünyanızı oluşturmayı bitirdiğinizde, oyun otomatik olarak dünyayı oluşturarak ve avatarınızı ( karakterinizi) oraya yerleştirerek başlar

Minecraft'ta Doğru Oyun Modunu Seçme
Minecraft, açık dünyayı benzersiz bir şekilde deneyimlemenizi sağlayan birkaç farklı oyun modu sunar. Aşağıdaki Minecraft oyun modu türleri mevcuttur:
 • Hayatta kalma — oyuncular yeni bir dünyada rastgele doğduktan sonra malzeme toplayarak, barınak inşa ederek, deneyim kazanarak ve düşman çetelerle savaşarak hayatta kalmaya çalışmak zorundadır .
 • Yaratıcı — oyuncuların hemen hemen tüm bloklara ve öğelere anında erişebildiği, yenilmez olduğu, ölüme karşı bağışık olduğu ve uçma yeteneğine sahip olduğu bir oyun modu. Bu oyun modunun amacı benzersiz dünyalar yaratmak/tasarlamaktır.
 • Macera — oyuncular bir macerayı tamamlamak için nesnelerle (kaldıraçlar, düğmeler) ve çetelerle etkileşime girer.
 • Seyirci — her şey tarafından görülmez ve bloklar, varlıklar veya envanterinizle etkileşime giremez. Bu mod genellikle diğer oyuncuların yarattığı dünyaları gözlemlemek için kullanılır.
 • Hardcore — hayatta kalma moduna benzer şekilde, Hardcore kalıcı olarak "zor" zorluk seviyesine ayarlanır ve oyuncular yeniden doğamaz; öldüğünüzde harita silinir (veya kalıcı olarak izleyici olursunuz).

Minecraft'ta İlk Gününüz
[Resim: QGPvwo.png]
Minecraft'ta Single Player ve Survival modunu seçerken, ilk gününüz çok heyecanlı ama aynı zamanda çok stresli olabilir. Anında çok az kaynağa sahip bir dünyaya atılırsınız ve düşman çetelerin size saldırma olasılığının daha yüksek olduğu ilk gecenizde hayatta kalmanızı sağlamak için kendinizi hazırlamanız gerekir.
Tipik olarak, Minecraft'taki ilk gününüz kaynak toplama, ormanları delme, hayvanları öldürme, barınak inşa etme veya bulma, yiyecek toplama vb. şeyleri içerir.

Artık Minecraft oynamayı öğrendiğinize göre, size sunulan sınırsız sanal dünyaları inşa etmenin ve keşfetmenin tadını çıkarın!
TG Angel
Bul
Cevapla
  


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Şeker Kamışı Nasıl Ekilir Minecraft Tuğçe 0 134 20-03-2023, 09:50 AM
Son Yorum: Tuğçe
  Minecraft 1.20'de Tüm Hayvanlar Nasıl Üretilir Tuğçe 0 188 20-03-2023, 09:07 AM
Son Yorum: Tuğçe
  Minecraft Elektrikli Ray Nasıl Yapılır Tuğçe 0 160 10-03-2023, 09:14 AM
Son Yorum: Tuğçe
  Minecraft'ta Şüpheli Kum Nasıl Bulunur? Tuğçe 0 142 06-03-2023, 06:52 AM
Son Yorum: Tuğçe
  Minecraft'ta Gizli Kapı Nasıl Yapılır Tuğçe 0 137 06-03-2023, 06:43 AM
Son Yorum: Tuğçe
  Minecraft'ta Zırh Nasıl Özelleştirilir Tuğçe 0 170 05-03-2023, 10:27 AM
Son Yorum: Tuğçe
  Minecraft'ta Netherite Zırhı Nasıl Yapılır Tuğçe 0 202 05-03-2023, 10:11 AM
Son Yorum: Tuğçe
  Minecraft Köy Nasıl Bulunur Tuğçe 0 142 03-03-2023, 06:43 AM
Son Yorum: Tuğçe
  Minecraft Fırça Nasıl Yapılır Tuğçe 0 146 27-02-2023, 07:03 AM
Son Yorum: Tuğçe
  Minecraft Kalkan Nasıl Yapılır Tuğçe 0 152 19-02-2023, 10:55 AM
Son Yorum: Tuğçe

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi