Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Minecraft 1.20'de Tüm Hayvanlar Nasıl Üretilir
#1
Genel olarak, üreme hayvanları, Minecraft oyun deneyiminizi geliştirebilecek çeşitli avantajlar sağlayabilir. Minecraft'ta çeteler yetiştirmek, hayvan popülasyonunuzu artırmanın ve sabit bir kaynak kaynağı sağlamanın eğlenceli bir yoludur.

[Resim: LPic641821f462cd81503132834.jpg]

1. At/Eşek

İki yetişkin at bulmanız ve bir ata yaklaşarak onları evcilleştirmeniz ve atın başının etrafında kalpler belirene kadar binmeye çalışmanız gerekiyor.

Atları evcilleştirdikten sonra onları beslemeniz gerekir. Herhangi bir tür altın elma, altın havuç veya büyülü altın elma kullanabilirsiniz. "Aşk moduna" girecekler ve bir tay yaratacaklar. Tay, renk ve hız dahil olmak üzere her iki ebeveynden de özellikler alacaktır.Eşek yetiştiriciliği, atla hemen hemen aynıdır. İki yetişkin eşeği bulduğunuzda onları beslemeniz gerekir. Eşeklerin üremesi için altın elmalar, altın havuçlar veya büyülü altın elmalar gerekir.

2. Kedi/Ocelot

Öncelikle 2 kedi bulmanız gerekecek - bunlar genellikle köylerde doğar. Onları çiğ balıkla besleyerek evcilleştirin ve evcilleştirildikten sonra, aşk modunu tetiklemek için onları daha fazla besleyin. Ocelot, kedinin vahşi çeşididir ve aynı mekaniğe sahiptir.

3. Domuz

Domuzları çoğu biyomda bulabilirsiniz. İki yetişkin domuz bulduğunuzda, aşk modunu tetiklemek için onları beslemeniz gerekir. Havuç, pancar veya patates gibi herhangi bir kök sebzeyi kullanın.

4. Deve

İlk deve çiftini aldıktan sonra, oyuncular onları kaktüslerle besleyerek üremelerini sağlayabilmelidir. İki deve çiftleştiğinde, üreme sürecini tamamlamak için birkaç XP puanı düşecek ve ardından bir yavru deve yumurtlayacaktır. Çiftleştikten sonra, tekrar çiftleşmeden önce her biri beş dakikalık bir soğuma süresine sahip olacak.

5. Arı

Gerçek hayattaki arıların aksine Minecraft arıları çiçekler kullanılarak üretilebilir. Bir tane verilirse, 2 arı onları takip eden bir bebek arı yaratacak ve daha fazla çiçeği tozlaştıracaktır.

6. Aksolotl

Axolotl'u bir su kütlesine koyun ve ardından onları herhangi bir tür tropikal balıkla veya çiğ balığın herhangi bir çeşidiyle besleyin. "Aşk moduna" girecekler ve ebeveynlerin renklerinin bir kombinasyonu ile bir bebek aksolotu yaratacaklar.

7. İnek/Mooshroom

İki yetişkin inek bulduğunuzda onları beslemeniz gerekir. İnekler üremek için buğdaya ihtiyaç duyarlar. Köylerde yetişen veya tohum kullanılarak yetiştirilen buğday mahsullerini hasat ederek buğday elde edebilirsiniz.Mooshrooms, ineklerin bir çeşididir ve Mantar Tarlaları biyomunda bulunabilir. Mooshrooms, tıpkı inekler gibi üremek için buğday gerektirir.

8. Tavuk

İki yetişkin tavuğu bulduğunuzda onları beslemeniz gerekir. Tavukların üremesi için tohumlara ihtiyacı vardır. Uzun otları toplayarak veya tamamen büyümüş ürünleri yok ederek tohum elde edebilirsiniz.

9. Keçi/Koyun

Keçiler dağ biyomlarında bulunabilir. İki yetişkin keçi bulduktan sonra onları beslemeniz gerekir. Keçilerin üremesi için buğday gerekir.Koyunlar, keçi ile aynı üreme mekanizmasına sahiptir, ancak daha yaygındır ve herhangi bir çimenli biyomda bulunabilirler.

10. Kurt

Kurtlar ormanlarda ve tayga biyomlarında bulunabilir. Kurt yetiştirmeden önce onları evcilleştirmeniz gerekir. Bir kurdu evcilleştirmek için, arkadaşınız olana kadar onu kemiklerle beslemeniz gerekir.İki kurdu evcilleştirdikten sonra onları beslemeniz gerekir. Kurtlar üremek için tavuk, sığır eti, koyun eti veya domuz pirzolası dahil her tür ete ihtiyaç duyar.

11. Lama

Lamalar çoğunlukla Savanna biyomunda doğar. Yetişkin evcilleştirilmiş lamalar, saman balyası ile beslenerek yetiştirilebilir. Bebek lama rastgele bir ebeveynin kürk rengini alır.

12. Tavşan

İki yetişkin tavşan bulduğunuzda onları beslemeniz gerekir. Tavşanlar üremek için havuç, altın havuç veya karahindiba gerektirir.

13. Kaplumbağa

Deniz kaplumbağası (Bedrock Edition'da) olarak da bilinen bir kaplumbağa (Java Edition'da), sahil biyomlarında bulunan yaygın bir pasif çetedir. Oyuncular üremeleri için onları deniz yosunu ile besleyebilirler.

14. Kurbağa

Kurbağa, bataklıklarda bulunan pasif bir çetedir. Oyuncular onları balçık topları kullanarak üretebilirler.

15. Panda

Bir panda, ormanlarda veya bambu ormanlarında yaşayan nadir bir tarafsız çetedir. Esas olarak bambu yerler ve oyuncular onları bazılarıyla kolayca evcilleştirebilirler. Pandalar, Minecraft'ta ekstra üreme koşullarına sahip tek hayvandır. Oyuncuların aşk moduna girmeleri için her iki pandanın 5 blok yarıçapına en az 8 bambu blok yerleştirmeleri gerekir. Daha sonra onları bambuyla beslemek çiftleşmelerine ve bir bebek panda yaratmalarına neden olur. Başarılı üreme üzerine 1-7 deneyim düşer.

16. Tilki

İki tilkide tatlı meyveler veya parlak meyveler kullanıldığında, tilkiler ürer ve bir yavru tilki üretir.Bir kızıl tilki bir kar tilkisi ile çiftleştirilirse, bebeğin kırmızı veya kar olma şansı %50'dir. Aksi takdirde sonuç ebeveyn tilkilerle aynı olacaktır. Bu, oyuncuların aynı türden daha fazlasını elde etmek için en az bir kırmızı/kar tilkisi bulması gerektiği anlamına gelir.

17. Uzun Yolculuk

Striders, Nether'e özgü pasif çetelerdir. Lav üzerinde yürüyebilir/adım atabilir ve oyuncu tarafından eyerlenebilirler. Uzun bacaklılara çarpık mantar verilirse, yavru uzun bacaklılar yaratmak için ürerler.

18. Hoglin

Bir hoglin, Nether'de bulunan ve bir domuz pirzolası ve deri kaynağı olan, üreyebilen düşmanca bir mafyadır. Üretilebilecek tek düşman çete onlar. Süreci başlatmak için bir çift hoglin'i koyu kırmızı mantarlarla beslemeniz yeterli.
TG Angel
Bul
Cevapla
  


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Minecraft Nasıl Oynanır Tuğçe 0 129 23-03-2023, 09:03 AM
Son Yorum: Tuğçe
  Şeker Kamışı Nasıl Ekilir Minecraft Tuğçe 0 134 20-03-2023, 09:50 AM
Son Yorum: Tuğçe
  Minecraft Elektrikli Ray Nasıl Yapılır Tuğçe 0 160 10-03-2023, 09:14 AM
Son Yorum: Tuğçe
  Minecraft'ta Şüpheli Kum Nasıl Bulunur? Tuğçe 0 142 06-03-2023, 06:52 AM
Son Yorum: Tuğçe
  Minecraft'ta Gizli Kapı Nasıl Yapılır Tuğçe 0 137 06-03-2023, 06:43 AM
Son Yorum: Tuğçe
  Minecraft'ta Zırh Nasıl Özelleştirilir Tuğçe 0 170 05-03-2023, 10:27 AM
Son Yorum: Tuğçe
  Minecraft'ta Netherite Zırhı Nasıl Yapılır Tuğçe 0 202 05-03-2023, 10:11 AM
Son Yorum: Tuğçe
  Minecraft Köy Nasıl Bulunur Tuğçe 0 142 03-03-2023, 06:43 AM
Son Yorum: Tuğçe
  Minecraft Fırça Nasıl Yapılır Tuğçe 0 146 27-02-2023, 07:03 AM
Son Yorum: Tuğçe
  Minecraft Kalkan Nasıl Yapılır Tuğçe 0 152 19-02-2023, 10:55 AM
Son Yorum: Tuğçe

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi